Oi, dešinysis pelės mygtukas neveikia!

Kokios skulptūros pasitikdavo atskridusius keleivius į Ameriką pirmiausiai?

1960 metais American Airways Worldport oro uoste buvo pristatyta tuo metu Amerikoje didžiausia skulptūra - Zodiako uždanga.  Oro uosto architekto Walter'io Prokosch sukurti stiklo uždangą prašymu, ją per 3 metus sukūrė Milton'as Hebald'as, žymus skulptorius, kurio figūratyvios bronzos skulptūromis puošia Niujorko viešąsias erdves.

Milton'as sumanė kurti zodiako ženklų skulptūras manydamas, kad šie simboliai gyvuoja nuo Romos laikų ir yra vaizduojami skirtingose religijose, žmonės visuomet tikėjo zodiako ženklais norėdami sužinoti savo ateitį. Žvaigždžių išsidėstymas lydėdavo keliautojų laivus į namus, keliones, todėl, jo manymu, ši idėja tiko oro uostui, kur atskridusius keleivius pasitiktų, kaip ir anksčiau jūrininkus, klajoklius, keliautojus, tas pats zodiakas.

Po daugelio įvykių oro uoste, bronzos skulptūros buvo nuimtos. Būdamas 96 metų Milton'as žodžiu kreipėsi į viešumą, išsakydamas norą, kad jo skulptūros, kurios pačiam menininkui buvo gražiausi jo gyvenimo kūriniai, būtų išsaugotos ir žmonės galėtų jomis grožėtis.

Šaltiniai:
https://www.panam.org/global-era/399-hebald-sculptures-at-the-worldport-2
https://www.telegraph.co.uk/news/obituaries/11351698/Milton-Hebald-sculptor-obituary.html