Oi, dešinysis pelės mygtukas neveikia!

Senosios Palangos vaistinės langų puošybos mįslė

2020 metai, Palanga.

Ar pastebėjote ant vienos seniausių Lietuvoje vaistinių langų neįprastus vitražus? (Pradžioje galvojau, kad priklijuoti, bet užėjusi į vaistinę vaistininkės paklausus sužinojau, kad tai vitražai.)

Svarstyklių, Mėnulio, Veneros, Saturno, Jupiterio, iškritusio vitražo, bet pagal pjautinę stiklo formą - Merkurijaus, Šaulio, Skorpiono arba Mergelės simboliai.

Kokiu pagrindu atsirado šį simbolika ant 1827 m. įsteigtos vaistinės stiklų? Kelintai metais jie atsirado? Kuo vaistinė ir astrologija galėjo būti susijusi su farmacija? Kad indų, tibetiečių tradicijoje, senojoje vakarų buvo glaudžiai siejama ir naudojama astrologija medikamentų kūrime ir žmonių diagnostikoje, gydyme, yra žinoma, bet kaip tai reiškėsi Lietuvoje? Ar tai tik viso labo tuometiniams lietuviams egzotiškai atrodantys simboliai dekorui? Ar turi astrologija istoriją Lietuvoje?

Beje, šios vaistinės savininkas buvo Vilhelmas Griuningas Dorpato universitete studijavęs farmaciją, turėjo farmacijos magistro laipsnį. Palangos vaistinę išgarsino užpatentavęs originalaus 27 vaistažolių ekstrakto „Trejos devynerios“ gamybą. Vaistinė turėjo savo prekinį ženklą – „Raudoną raktą“.